ANTALYA O MEETING 2022 (WRE)Per 10.03.2022 13:18
Results - Middle Distance - Duacı (WRE)created by OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2017

 
WBL (2)2,0 km 100 m7 C
PlStnoNameYBClubTime
1115ASLIHAN ATAOОLU96Jandarma Gücü47:09
2117ESRA TURAN96Jandarma Gücü54:54
 
 
 
W14 (4)2,0 km 100 m7 C
PlStnoNameYBClubTime
1163NATALIA TITOVA09Orientir20:16
2354VERA ZHUKOVA10Zhuki24:34
3162ELIZAVETA POPAK09Orientir30:02
487NEHİR KARAKOÇAK08İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK40:55
 
 
 
W16 (11)3,7 km 130 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
123RUSLANA RYZHIKOVA06BALACLAVA29:20
2338IVANA PEDEVA06VARIANT 535:45
3342IULIIA IVANOVA06Voronezh38:27
4164ALEKSANDRA TOLSTOVA07Orientir38:47
540KIRA PROKOFEVA08CRAFT-Orienta44:12
616HATİCE ELİF KURT07Altun Hedef GSK44:44
789AZRA COŞKUN06İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK44:51
8131KSENIA ZAKHAROVA06MOSCOW51:22
988ALEYNA MİNDEN06İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK52:58
1026TUANA GÜNVARAN07Balıkesir GSK1:13:05
1190HATİCE BATUR07İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK2:07:12
 
 
 
W18 (6)3,8 km 130 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1328AYŞA ASYA TUZCUOОULLARI05Ümraniye Belediye GSK34:33
275POLINA MOROZOVA05Hiidenkiertajat36:25
3173ANASTASIA PRONINA22Samara36:32
432OLGA SHMAYLOVA05Belgorodskaya obl43:13
5318KRYSTYNA NEVOLNICHENKO04Ukrainian Deaf Team44:49
6319VALERIIA BUTENKO04Ukrainian Deaf Team1:01:54
 
 
 
W20 (12)4,1 km 150 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
163MARIA IURCHUK03Foton39:28
241IRINA NESTEROVACRAFT-Orienta39:30
3290EMİNE NİL ÖZÇELİK02TSK Gücü SK - KHO48:27
427DUYGU YİGEN03Balıkesir GSK48:33
593SUEDA BERKSOY03İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK50:38
692SEMANUR ÖZDEMİR05İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK52:15
791GAMZE BAYRAK05İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK1:05:10
8300SENA AKDAО02TSK Gücü SK - Maltepe2:03:30
 
299ELİF AKCA02TSK Gücü SK - Maltepemp
184ANASTASIIA BUTENKO02State Borden Guardmp
289BURÇİN İLAYDA YAZI02TSK Gücü SK - KHOmp
288ASLIHAN YILDIZ02TSK Gücü SK - KHOmp
 
 
 
W21A (8)4,0 km 150 m15 C
PlStnoNameYBClubTime
16ALEKSANDRA SHUSHARINA98-------------34:43
2398ANNA CHELNOVA99INGRIA38:31
3292TUОBA GÜRBÜZ00TSK Gücü SK - KHO1:00:54
48NATALIIA MUSIIENKO87-------------1:10:46
5132GALINA GAYTUKAEVA99MOSCOW1:19:44
6291MELİKE TEMİRKIRAN00TSK Gücü SK - KHO1:20:11
7301MERVE BİRSU TEMEL00TSK Gücü SK - Maltepe2:14:13
8399MARIIA LUNIAK90-------------2:39:21
 
 
 
W21E (48)4,5 km 165 m17 C
PlStnoNameYBClubTime
1223SIMONA AEBERSOLD98Swiss O Team28:32
2212ELENA ROOS91Swiss O Team29:21
3211ELENA PEZZATI99Swiss O Team30:02
4215KATRIN MÜLLER97Swiss O Team30:37
5134ANASTASIA RUDNAYA90MS PARMA31:07
6225SOFIE BACHMANN97Swiss O Team31:18
7208ANNICK MEISTER02Swiss O Team31:45
8226VERA MOSER02Swiss O Team31:54
9216LILLY GREABER02Swiss O Team32:21
10218MARTINA RUCH94Swiss O Team32:33
11224SIRI SUTER00Swiss O Team32:50
1214JOSEFINE HEIKKA86Alfta Ösa OK33:07
1311GALINA VINOGRADOVA79Alfta Ösa OK33:42
1415NATALIA GEMPERLE91Alfta Ösa OK33:50
15339ANASTASIYA GRIGOREVA99Vehkalahden Veikot34:17
16359IRINA NYBERG83Alfta Ösa OK34:36
1713JANA STEHLIKOVA90Alfta Ösa OK34:53
18222SANNA HOTZ02Swiss O Team34:55
19171OLESIA GLADILKINA04Russia35:24
2055MARIIA NOVIKOVA91DEAF RUSSIA35:37
2180KRISTINA SMIRNOVA22IFK Mora OK35:41
22221SABINE HAUSWIRTH87Swiss O Team35:43
23209CORINA HÜNI01Swiss O Team36:31
24341ELIZAVETA RASTEGAEVA00Vladimir36:40
2596ELİF GÖKÇE AVCI98İnönü Belediyesi GSK37:00
26321HANNA ANDROSOVICH93Ukrainian Deaf Team37:09
27213ELIN ERNE02Swiss O Team37:19
28322HANNA FEDOSIEIEVA93Ukrainian Deaf Team37:31
29219MIRJAM WÜRSTEN02Swiss O Team37:53
30214ELINE GEMPERLE00Swiss O Team38:51
31320ANNA VANASAUN03Ukrainian Deaf Team39:23
32142DARIA PANCHENKO99Nord West39:46
33114AYŞE BOZKURT97Jandarma Gücü39:47
34174MARIA TOMAN02Saratov41:33
3542ULIANA RYBAKOVA04CRAFT-Orienta41:40
369ULIANA TUTYNINA00-------------44:36
37125GEDVILE DIRZIUTE95Lithuanian Deaf Team45:29
38102YAREN YILMAZ01IOG SK45:30
3994HİLAL ORUÇ98İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK47:48
4057TATIANA KONKOVA22Defsport48:38
4128BUKET AYDIN01Balıkesir GSK50:44
4254IRINA LAPIKUS85DEAF RUSSIA50:51
43156NATALIA MANZHAI79OMC51:35
4446ANA BURAC97CS Galata1:02:38
45126VILTE KANAPINSKAITE03Lithuanian Deaf Team1:17:14
 
210DEBORAH STADLER97Swiss O Teammp
101GÜLŞAH MİYASAOОLU TÜLEK92IOG SKmp
323YANA MELNYK84Ukrainian Deaf Teamdnf
 
 
 
W35-40 (7)4,0 km 160 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1182ZINAIDA LUKIANOVA85Spartakcup.ru35:44
2159MARIA KRYLOVA84Omega Moscow37:25
343ZOYA TIKHONOVA80CRAFT-Orienta39:37
4355ANNA ZHUKOVA80Zhuki44:10
5303ELENA EFIMOVA79TYUMEN53:52
610NATALIIA KOVRIHA81-------------1:22:29
7151ABIGAEL VANESSA BONCINA83OK Slovenske Konjice1:56:03
 
 
 
W45 (4)3,9 km 150 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
164ELENA BANNIKOVA77Foton35:27
2183JANA SKORPILOVA74Sportcentrum Jicin46:09
3358YALÇIN HÜLYABURSA ORYANTİRİNG SPOR KULÜBÜ2:01:57
 
187OLGA ULANKOVA75SUNSPORTmp
 
 
 
W50-55 (6)3,8 km 125 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1351ELENA KAPITONOVA22Yekaterinburg40:55
2179OLGA TUTYNINA67SMOLENSK45:08
3166NATALIA MAKEICHIK66Orientir Voronezh45:19
4144ELENA AVERINA71NORTHERN WIND50:49
5232NATALIA KUNITSKAYA70Titan OK57:52
6103SİBEL ŞEN69IOG SK1:36:30
 
 
 
W60-65 (4)3,3 km 100 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1333TETYANA BOZHKO57Valeri Team44:04
2170OLGA POKOTİLOPoliks49:04
3128DILYA BAYBURINA59MAGNIT49:27
4230BENTE MADSEN59Tisvilde Hegn OK1:14:01
 
 
 
M10 (2)1,4 km 50 m6 C
PlStnoNameYBClubTime
1185EGOR ULANKOV13SUNSPORT24:56
260MAKSIM IURCHUK13Foton30:09
 
 
 
M14 (4)2,0 km 100 m7 C
PlStnoNameYBClubTime
1160EGOR LEVTSOV08Orientir16:01
2161EVGENII LAVRENCHUK09Orientir19:37
383HAMZA TURNA08İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK21:14
429BOОAÇ RÜZGAR TUZCUOОULLARI11Başkent Hedef SK41:54
 
 
 
M16 (8)4,1 km 140 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1327ALTAR ILGAZ TUZCUOОULLARI06Ümraniye Belediye GSK34:54
2118MAREK SKORPIL09Jiskra Horice40:49
361ANDREY IURCHUK06Foton41:07
447BARIŞ SARICA06Çankaya Oryantiring GSK52:59
585GÜRHAN HORASANLI07İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK1:08:08
635BERAT ALP YALÇIN07BURSA ORYANTİRİNG SPOR KULÜBÜ1:18:54
784AHMET YAZICI06İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK1:27:27
 
352PAVEL ZHUKOV07Zhukimp
 
 
 
M18 (6)4,3 km 140 m14 C
PlStnoNameYBClubTime
1340SAVELIY BUTIN05Velikiy Novgorod32:13
2336TERVEL DRAGOEV03VARIANT 533:34
337ILYA RYBAKOV06CRAFT-Orienta39:37
4334BOYAN GEORGIEV05VARIANT 543:50
524HALİL ÖZDEMİR05Balıkesir GSK43:53
 
335IVAYLO DRAGOEV03VARIANT 5mp
 
 
 
M20 (19)4,6 km 165 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1153NIKITA VERETIN02OMC35:10
2305IVAN SAVCHENKO03Ukrainian Deaf Team43:16
3262ÖMER FURKAN YUMUŞAK02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO45:48
4274TAHİR YEPREM02TSK Gücü SK - KHO50:08
5257ADEM ÖОÜTÇÜOОLU22TSK Gücü SK - K. Asb. MYO56:50
6261MURAT DEMİR02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO58:40
7264TAHSİN ŞAHİN02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:00:44
8297RIDVAN OVALI02TSK Gücü SK - Maltepe1:01:48
9263RECEP UОUR ÇETİN02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:02:07
10272KEREM ULUÇ02TSK Gücü SK - KHO1:05:38
11294ALİ KAPLAN02TSK Gücü SK - Maltepe1:07:38
12258BARIŞ EОRİ02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:09:13
13293AHMET KAZAN02TSK Gücü SK - Maltepe1:14:24
14260MUHAMMED TOS02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:23:21
15295BARAN MOLA02TSK Gücü SK - Maltepe1:32:56
16265TALİP EFE YURTSEVER02TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:34:12
17296BEYTULLAH TEMELLİ02TSK Gücü SK - Maltepe1:37:43
 
259EMİRHAN CAN02TSK Gücü SK - K. Asb. MYOmp
273SAMET ÖZDEMİR02TSK Gücü SK - KHOdnf
 
 
 
M21A (29)4,6 km 160 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1287YUSUF DEMİRCİ00TSK Gücü SK - KHO46:53
2280ENES SARUHAN00TSK Gücü SK - KHO49:58
3283HÜSEYİN FIRAT00TSK Gücü SK - KHO50:10
4284MUHAMMET ARPACI00TSK Gücü SK - KHO54:32
5130DENIS BIAKOV93MOSCOW55:03
6286QAİS NABİ01TSK Gücü SK - KHO56:01
7235MEHMET KAVAZ94TSK Gücü SK57:07
8270SUAT KIŞLA01TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:00:51
9233AHMET ERDOОAN94TSK Gücü SK1:03:02
10275BARIŞ ÖZÜPAK00TSK Gücü SK - KHO1:04:41
11277BEYTULLAH ÖZKAN00TSK Gücü SK - KHO1:05:56
12282HARUN SOYAK00TSK Gücü SK - KHO1:06:59
132IGOR ZHURAVLEV94-------------1:08:15
14279ENES AYHAN00TSK Gücü SK - KHO1:10:36
15267BEYTULLAH KARGI01TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:10:49
16285NURULLAH ALMALI00TSK Gücü SK - KHO1:12:05
17266ALPARSLAN ŞİMŞEK01TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:13:48
18271TUGAY YEŞİL01TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:16:51
191DMYTRO KOVRIHA91-------------1:18:16
20276BATUHAN GAZİ KILIÇ00TSK Gücü SK - KHO1:19:57
21236TUОRUL ŞAHİN93TSK Gücü SK1:21:17
22278CEMAL KAAN BAYRAKTAR00TSK Gücü SK - KHO1:31:08
23329YEHOR SURKOV94Valeri Team1:36:19
24268EMİRHAN YAVUZ01TSK Gücü SK - K. Asb. MYO1:45:58
 
234ENES CEYLAN94TSK Gücü SKmp
269İBRAHİM KÜTÜK01TSK Gücü SK - K. Asb. MYOmp
298ARDA BERKCAN TOPAL00TSK Gücü SK - Maltepemp
30ANTON BORDYUKOV88Beactivdnf
281FIRAT GÜNDÜZ00TSK Gücü SK - KHOdnf
 
 
 
M21E (90)5,3 km 190 m19 C
PlStnoNameYBClubTime
1198MATTHIAS KYBURZ90Swiss O Team26:44
2194JOEY HADORN97Swiss O Team27:55
3192FLORIAN HOWALD91Swiss O Team28:14
4204TIMO SUTER98Swiss O Team28:32
5189DANIEL HUBMANN83Swiss O Team28:54
6201RETO EGGER99Swiss O Team29:48
7197MARTIN HUBMANN89Swiss O Team30:22
8190FABIAN AEBERSOLD00Swiss O Team30:26
9205TINO POLSINI99Swiss O Team30:43
10202RICCARDO RANCAN96Swiss O Team30:48
1078MARK TUTYNIN03IFK Mora OK30:48
12199NOAH ZBINDEN96Swiss O Team31:02
13188CHRISTOPH MEIER93Swiss O Team31:11
1422SERGEY RYZHIKOV05BALACLAVA31:49
15200PASCAL BUCHS97Swiss O Team32:07
1679MIKHAIL KULESHOV97IFK Mora OK32:08
17196JONAS SOLDINI00Swiss O Team32:22
18120ARTURS PAULINS89Kalevan rasti32:23
19195JONAS EGGER94Swiss O Team32:46
2077ILYA MALYGIN04IFK Mora OK32:53
21227ANATOLI FOMICIOV97Tiras-orient33:09
22133ARTEM POPOV22MS PARMA34:12
23203SIMON HAMEL02Swiss O Team34:35
24154ALEXANDER MINAKOV82OMC34:53
25206TOBIA PEZZATI96Swiss O Team35:08
2653VLADIMIR GRININ91DEAF RUSSIA35:16
27129PAVEL EGOROV03Magnitnaya Strelka35:27
28147TEODOR YORDANOV84OC München35:54
29193JANIS HUTZLI02Swiss O Team35:56
30191FREULER FLORIAN02Swiss O Team36:25
31310NVER SURENIAN94Ukrainian Deaf Team36:38
32104AHMET KAÇMAZ85Jandarma Gücü36:44
33109HARUN İŞLER90Jandarma Gücü37:10
34108ERCAN DUDAK89Jandarma Gücü37:22
35176YURY MASNYY85SKIRUNNER.RU37:59
36238AYHAN BİKİR97TSK Gücü SK38:19
37306DMYTRO LEVIN98Ukrainian Deaf Team38:38
38246MERİÇ ARAZOОLU85TSK Gücü SK39:25
39308NAZAR LEVITSKY00Ukrainian Deaf Team40:47
4052VIKTOR DINGES85DEAF RUSSIA40:48
41107CANSEL SARAÇ94Jandarma Gücü40:55
42245KORAY ŞAHİN00TSK Gücü SK41:22
4351RAVIL INIYATULLIN99DEAF RUSSIA42:03
44155MAKSIM SUMARUK88OMC42:07
4550PAVEL NOVIKOV92DEAF RUSSIA42:11
4538IGOR YASHCHENKO02CRAFT-Orienta42:11
47242ÇAОLAR KASIM87TSK Gücü SK42:56
48313VOLODYMYR FEDOSEIENKO98Ukrainian Deaf Team43:04
49228IAROSLAV DAVIDOV03Tiras-orient43:12
50254ÜMİT BALATLI90TSK Gücü SK43:50
51105ALİ UÇAR85Jandarma Gücü44:04
5295HÜSEYİN CEM ATAMAN99İnönü Belediyesi GSK44:07
53307DMYTRO PLAKHOTNIK87Ukrainian Deaf Team44:34
54311OLEKSANDR SANKIN77Ukrainian Deaf Team45:12
5569FERENC MIHALYI84HDSF - Hungarian Deaf Sport Fe46:33
56243ÇAОRI AKGÜN98TSK Gücü SK46:44
57312RUSLAN NIKOLAYENKO88Ukrainian Deaf Team46:47
581230DONATAS TUMAITIS84Lithuanian Deaf Team47:18
5971SZABOLCS BOJTOR90HDSF - Hungarian Deaf Sport Fe48:15
6044ANDREI GOLOVEI93CS Galata48:35
6149NIKITA SMIRNOV89DEAF RUSSIA49:44
62241CENK ÖZGÜLER99TSK Gücü SK50:03
63136HAKAN KAYAN78NEO DSK50:15
64309NIKITA PLOTNIKOV00Ukrainian Deaf Team50:44
65250ONUR DEMİRCİ00TSK Gücü SK51:45
66124MANTAS VOLUNGEVCIUS84Lithuanian Deaf Team53:05
67149LAIMIS DRAZDAUSKAS74OK Levuo54:51
68253RIFAT SALMAN00TSK Gücü SK56:18
69239BURHAN KONUK99TSK Gücü SK56:30
70244İKRAM GÖZE22TSK Gücü SK58:46
71137YUSUF AVŞAR82NEO DSK1:01:41
72172EMRAH EREN91SAОIR SAMSUN1:01:54
73135AHMET ŞALLI90NEO DSK1:02:00
74240BURHAN ŞENGÜL01TSK Gücü SK1:07:20
75248NAZIM MUSLU00TSK Gücü SK1:08:25
76237ABDULLAH KAŞLI99TSK Gücü SK1:09:12
7770IMRE BOROS77HDSF - Hungarian Deaf Sport Fe1:09:23
78111MUSTAFA ALPEREN ÇETİNKAYA95Jandarma Gücü1:09:54
79106BATUHAN DUĞAN97Jandarma Gücü1:13:38
8081STEPAN ALEKSANDROV03INGRIA1:16:38
81251OSMAN ÇETİNKAYALI99TSK Gücü SK1:27:43
82110MEHMET BULUT98Jandarma Gücü1:49:00
833YUSUF YALÇIN96Jandarma Gücü1:50:03
 
76ALEKSEI ASMOLOV89Hiisirastimp
249ONUR ALTIN99TSK Gücü SKmp
247MUHAMMED KAVAK92TSK Gücü SKmp
33MAXIM SIMAKOV84BRIGHTNETmp
112ÖMER YILDIRIM94Jandarma Gücümp
139ALİ AYDIN01NİKSAR BELEDİYE SKdnf
73VALENTIN NOVIKOV74Hiidenkiertajatdnf
 
 
 
M35-40 (14)4,8 km 180 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1181EVGENIY POPOV84Spartakcup.ru35:37
2353ANDREI ZHUKOV81Zhuki39:26
3121SERGEY MOROZOV81Kovrov39:55
418KIRILL KUDRIAVTCEV73AMOR41:12
517ALEKSEY MOROZOV69AMOR41:51
636ILGIZAR NASIBULLIN83CAO-TEAM MOSCOW42:22
7158NIKOLAY KRYLOV77Omega Moscow49:18
8344IVAN YAKHIN80Yekaterinburg49:25
9157ANDREI RYBAKOV74Omega Moscow49:29
1098MUSTAFA YASİN BOSNALI87IOG SK50:10
1120KHAYYAM MAMMADOV74Azerbaycan Milli Takımı1:09:27
1239IVAN PROKOFEV83CRAFT-Orienta1:25:07
 
315OLEKSII SKVIRSKYI85Ukrainian Deaf Teammp
255ALPER AKYOL85TSK Gücü SKdnf
 
 
 
M45 (5)4,2 km 155 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1302ALEKSANDR EFIMOV77TYUMEN33:07
2316RUSLAN SHYMCHUK73Ukrainian Deaf Team37:48
365HAKAN ANDERSSON74Halmstad OK40:06
4345STANISLAV SKORB77Yekaterinburg45:18
562SERGEI IURCHUK77Foton1:13:22
 
 
 
M50 (15)4,0 km 150 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1331VITALII HLUSHENKOV68Valeri Team34:00
2140SERG TIUNIATKIN70Nord Star35:03
3330MYKHAYLO GUTAK69Valeri Team35:11
4207KILLIAN IMHOF68Swiss O Team35:27
566JAN LAGER70Halmstad OK35:43
6347ALEXANDR DOBRININ71Yekaterinburg39:00
758ANDREI PAVLOV71Ekaterinburg39:50
8348SERGEY IVANOV68Yekaterinburg41:36
9317VASYL TKACHENKO71Ukrainian Deaf Team42:22
10337MILEN DRAGOEV70VARIANT 542:31
11186DMITRIY AVERIN71SUNSPORT42:46
12168ANDREI TURTYGIN70Perm44:11
1399SİNAN ŞEN68IOG SK44:27
14150IGOR BONCINA68OK Slovenske Konjice56:49
 
56ANTON KOSORUKOVVYBORGmp
 
 
 
M55 (5)3,8 km 125 m16 C
PlStnoNameYBClubTime
1165SERGEI MAKEICHIK67Orientir Voronezh30:48
2324MATTHIAS KOBEL65Ulu's Reisewelt35:58
3256OSMAN FİLİZ65TSK Gücü SK37:47
4326JÜRG WALCHLI62Ulu's Reisewelt / OLG Skandia38:44
567KENNET HORVATH65Halmstad OK51:18
 
 
 
M60 (9)3,6 km 100 m13 C
PlStnoNameYBClubTime
1325DANIEL KOBEL61Ulu's Reisewelt / OLG Bern30:49
221ANDREY MITENKOV62Azimut37:55
3304MARAT MUDARISOV60Ufa-United39:02
4100KURTULUŞ ANIL59IOG SK45:47
5231ALEX BOR60Titan OK56:35
6356IGOR POKOTİLOPoliks1:18:50
725KORAY DEVER61Balıkesir GSK1:20:27
 
127RAIS BAYBURIN58MAGNITmp
68ELVLAND ANDERS59Halmstad OKmp
 
 
 
M65-70 (3)3,3 km 100 m11 C
PlStnoNameYBClubTime
1119MARTIN SKORPIL57Jiskra Horice32:04
2229KELD JOHNSEN50Tisvilde Hegn OK34:43
3332MYKOLA BOZKHO49Valeri Team36:00
 
 
 
MBL (1)
PlStnoNameYBClubTime
134ERHAN ŞAHİN89Bucak Oğuzhan Spor Kabulü47:05